Zaufało nam 22160 firm.

Zaloguj się! Zarejestruj się!

Współpraca z blogerami

 Śledzenie na bieżąco trendów i mód internetowych nie jest czymś, co przedsiębiorca powinien zostawić studentom, maniakom komputerowym i freelancerom reprezentującym wolne zawody. Niezwykle ważne w dzisiejszych czasach jest nadążanie za pewnym kodem umożliwiającym porozumienie się ogółu osób korzystających z Internetu, a grono to powiększa się stale, obejmując coraz to nowe grupy zawodowe i wiekowe.

         Trzymanie ręki na pulsie wydarzeń, mód, trendów i nowinek internetowych, może wyposażyć osoby prowadzące firmy w szczególnie przydatne kompetencje, pomagające promować markę, zwiększać sprzedaż i kreować wizerunek przedsiębiorstwa jako firmy nowoczesnej, zaangażowanej, wychodzącej naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom konsumentów.

         W związku z rosnącą popularnością blogów i vlogów (blogi „mówione”, których autor nagrywa filmy, a w nich przedstawia swoje opinie na określony temat, pokazuje działanie produktów, omawia własne wrażenia związane z tematyką bloga) coraz więcej firm decyduje się na podjęcie współpracy z osobami prowadzącymi blogi. Korzyści wynikające z takiej kooperacji mogą być ogromne, a do tego obopólne – co skłania współpracujące strony do rzeczywistego zaangażowania w projekt. We współpracy producenta i blogera, ten drugi staje się swego rodzaju konsulem, ambasadorem marki, przy czym ogół internautów traktuje tę osobę raczej jak „kogoś z tłumu” i jest skłonny nie tylko zaufać blogerowi, ale też polegać na jego opiniach. Korzyścią prowadzącego blog to możliwość nieodpłatnego otrzymywania próbek i pełnowartościowych produktów celem ich przetestowania i przedłożenia oceny osobom śledzącym internetową aktywność, co z kolei podnosi jego oglądalność i sieciową popularność (mierzoną między innymi liczbą subskrybentów).

         Aby znaleźć osobę, którą warto zaprosić do współpracy, trzeba przede wszystkim orientować się w sferze blogowej. Blogerzy często utrzymują ze sobą kontakt, nawiązują wzajemnie do swoich poczynań, tworzą sieć, toteż niebagatelną sprawą jest samo właśnie rozeznanie. Dalej – osoba, która może pomóc w wypromowaniu marki czy nowej linii produktów musi trafiać ze swoim blogiem do tej samej grupy odbiorców, która stanowi target produktowy. Jest oczywiste, że powierzanie „szafiarce”, która cieszy się popularnością wśród gimnazjalistów, a zajmuje się modą młodzieżową, zadania recenzowania złotych zegarków czy spinek do mankietów mija się zupełnie z celem, ale już zlecenie jej zaopiniowania najnowszej linii bransoletek z przywieszkami może znacząco podnieść ich sprzedaż po emisji odcinka. Jeśli chodzi o vlogi - warto szukać osób z medialną charyzmą – mówiących wyraźnie, barwnie, z zaangażowaniem, dbających o rzetelność opinii, jak również cieszących się zainteresowaniem internautów. Warto pamiętać, że wizerunek blogera, stopień jego zaangażowania, rzetelności (uwzględnienia w ocenie różnych aspektów wykorzystania produktu) i komunikatywności, mogą znacząco wpłynąć na pozytywne (lub negatywne) postrzeganie marki, toteż dobór odpowieniej osoby jest rzeczą niezwykle istotną.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2007-2014 Wyszukiwarka Firm